KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422166
nr 1242 2166
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Etsning, Ã…ke Johansson. Signerad, daterad 1982,75/100 "Cirkusbild No 4". Motivet: 31x24
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:12:04
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
18 mar
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson